e-Seminer Yılmaz Erdal "Bir Eğitim Yöntemi Olarak Yaratıcı Drama"

e-Seminer Yılmaz Erdal "Bir Eğitim Yöntemi Olarak Yaratıcı Drama"

Yılmaz Erdal tarafından sunulacak olan "Bir Eğitim Yöntemi Olarak Yaratıcı Drama" konulu e-seminerimize davetlisiniz. Soru-cevap bölümlerinden oluşacak e-seminerimize aşağıdaki link ile belirtilen gün ve saatte ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Seminer Bilgileri
Konuk Yılmaz Erdal
Seminer Tarihi 26 Mart 2014, Çarşamba
Saat Aralığı 16:00-17:00
Seminer Konusu Bir Eğitim Yöntemi Olarak Yaratıcı Drama
Seminer Linki Seminere katılma linki
Soru Linki Buradan sorularınızı sorabilirsiniz

 

e-Seminer Konusu: Bir Eğitim Yöntemi Olarak Yaratıcı Drama
Yaratıcı Dramanın çocuğun gelişimine etkileri,
Yaratıcı Dramada kullanılan teknikler
Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimleri

Yılmaz Erdal kimdir?
2003 Yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur. 2003-2004 yıllarında Camphill Community – Coleg ELİDYR (İngiltere)  bünyesinde özel eğitimci olarak görev almıştır. 2005 yılında Çağdaş Drama Derneği bünyesinde düzenlenmekte olan eğitimde drama liderliği/eğitmenliği programını tamamlamıştır. 2005 yılından beri aynı kurumda yönetim kurulu üyesi ve eğitimcilik görevlerine devam etmektedir.  2008 yılında Ankara üniversitesi Eğitim Bilimleri enstitüsü Güzel Sanatlar eğitimi Anabilim dalı yaratıcı drama tezsiz yüksek lisans programına girmiştir “Yaratıcı Drama ve Psikodrama Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar”  başlıklı tez çalışması devam aşamasındadır. 2005 Yılında Hakan Türkçapan’ın eğitimciliğini yaptığı bilişsel terapi eğitim programına katılmıştır. 2006 yılından beri Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsün’de Psikodrama eğitimlerine devam etmektedir. Ulusal ve Uluslararası düzeyde pek çok psikodrama kongresine katılmıştır. 2007 yılında Davranış bilimleri enstitüsü tarafından düzenlenene Stratejik Aile Terapisi Eğitimlerine katılmıştır. 2009-2013 yılları arasında Geştalt Terapi Derneği Tarafından düzenlenen, geştalt terapi eğitimlerini tamamlamıştır.

 

Giriş Bilgileri

e-Seminerimiz 500 misafir kullanıcı ile sınırlıdır. Saat 16:00 dan önce kimse toplantı salonuna alınmayacaktır. 16:00 dan itibaren 500 kişiden sonra katılımcı alamayacağımızı belirtmek isteriz.

Seminere katılabilmek için yukarıdaki linke tıklamanız ve açılan pencerede
" Misafir olarak giriş yap" seçeneği seçili iken,
" İsminizi yazın" kısmına adınızı soyadınızı yazıp,
" Odaya giriş yap" butonuna tıklamanız yeterlidir. Onay aşamasından sonra toplantıya yönlendirileceksiniz
.

Seminerimiz, misafirimizin izni doğrultusunda her zaman izlenecek şekilde ekampüs'te yer alacaktır.
Seminere katılamayacaksanız ama yine de sorularınız varsa, http://www.orav.org.tr/anket/esanket adresinde, veya twitter'da #seminerORAV hashtag'iyle sorabilirsiniz.

Seminere Blackberry, Android, ve Apple cihazlarınızdan ücretsiz indirebileceğiniz Adobe Connect uygulamasıyla da katılabilirsiniz. İndirme linkleri: http://www.adobe.com/tr/products/adobeconnect/feature-details/adobe-connectmobile.html

Seminer boyunca ses ve görüntü problemleri yaşayabilirsiniz, bu genellikle internet hızınıza bağlı dalgalanmalardan kaynaklanmaktadır. Sunucu taraflı bir problem olması durumu teknik ekip tarafından takip edildiğinden, moderatör tarafından bilgilendirilirsiniz